Okresowe pomiary geodezyjne przemieszczeń i odkształceń wykonuje się jeżeli istnieje zagrożenie, że podczas planowanych prac budowlanych może nastąpić naruszenie konstrukcji obiektów sąsiednich lub dotyczą one nowowznoszonych budynków. Pomiary takie zwykle przewiduje projekt budowlany lub wykonuje się je na wniosek zainteresowanego podmiotu. Zmiany zachodzące na obiekcie oblicza się poprzez porównanie wyników pomiarów bieżących z  tzw. „pomiarem zerowym”.

      Do prawidłowego przeprowadzenia pomiarów niezbędny jest precyzyjny sprzęt geodezyjny oraz wykwalifikowany zespół pomiarowy. Ponieważ zwykle szuka się milimetrów nie ma miejsca na przypadkowe błędy lub źle zaprojektowane punkty pomiarowe i punkty odniesienia. Firma GEOBIZ wykonała wiele tego typu prac stąd posiadamy zarówno odpowiednie zaplecze sprzetowe jak i kadrowe.

      Badanie przemieszczeń i osiadania wykonuje się w sytuacja takich jak: prace ziemne - głębokie wykopy, wznoszenie dużych obiektów w bliskim sąsiedztwie już istniejących budynków, pojawienia się alarmujących uszkodzeń ścian konstrukcyjnych lub innych elementów konstrukcyjnych obiektów budowlanych.

      Obiekty wysokie do których należą: wszelkiego rodzaju maszty, wieże czy kominy podlegają okresowym kontrolnym badaniom pionowości wykonywanym na zlecenie inwestora. Badanie ma na celu określenie stanu technicznego obiektu, które sprowadza się do badania wychylenia od linii pionu oraz w przypadku masztów oceny skręcenia obiektu.

KONTAKT

Zachęcamy do przesłania zapytania, przygotujemy dla państwa indywidualną ofertę.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.