We wrześniu 2014 roku wykonaliśmy na zlecenie Nadleśnictwa Podanin, naloty fotogrametryczne mające na celu określenie naruszeń granic Lasów Państwowych przez właścicieli nieruchomości sąsiednich.

Nalot odbywał się nad terenem w pobliżu Chodzieży gdzie aglomeracja miejska dosłownie przenika się z lasem i naruszeń nie brakuje. Wykonaliśmy ortofotomapę w rozdzielczości 2.7cm GSD (rozmiar piksela terenowego) z georeferencją, dzięki czemu operator systemu ArcGIS w Nadleśnictwie bez większych problemów podczytał nasz produkt do bazy danych celem dalszych analiz. Dodatkowo nałożyliśmy na ortofotomapę wektorową mapę ewidencyjną, z wyróżnieniem granic działek należących do Lasów Państwowych. Dało to obraz naruszeń i pozwoliło w sposób jednoznaczny wskazać miejsca, w którcyh należy wszcząć procedury prawne w celu doprowadzenia stanu faktycznego na gruncie do stanu odpowiadającemu stanowi własności.

Wyniki naszych działań zostały opisane na łamach miesięcznika "Głos Lasu" i odbiły się szerokim echem w środowisku leśników.

KONTAKT

Zachęcamy do przesłania zapytania, przygotujemy dla państwa indywidualną ofertę.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.