Blog

Inwentaryzacja kopalni odkrywkowych i placów składowych materiałów sypkich.

Geobiz | 24 stycznia 2018 | Newsy

Na kanale youtube zamieściliśmy film prezentujący wykorzystywaną przez nas technologię pomiaru kopalń odkrywkowych i placów składowych z wykorzystaniem metod fotogrametrii bliskiego zasięgu.
Jeszcze kilka lat temu nasi Klienci nie mieli możliwości samodzielnego operowania na wynikowych modelach terenu. Zlecali nam wykonanie konkretnych opracowań i operatów. Dziś poza zdobytym przez lata doświadczeniem przekazujemy również dostęp do ortofotomap, chmur punktów oraz modeli terenu poprzez przeglądarkę internetową. Odbiorca końcowy nie musi kupować a zwłaszcza szkolić pracowników w obsłudze często drogiego i skomplikowanego oprogramowania. Narzędzia dostępne online takie jak obliczenia objętości, powierzchni, spadków czy rysowania profili terenu są bardzo intuicyjne. Dodatkowo istnieje możliwość wektoryzowania modelu, zakładania odrębnych warstw i eksportowania wektorowych i trójwymiarowych danych do środowiska CAD. Przez co łatwa jest aktualizacja informacji o obiekcie w oprogramowaniu Klienta.

     

Mapa zmian kopalni odkrywkowej
Mapa zmian kopalni odkrywkowej

Przy wykonaniu tą metodą kolejnych okresowych inwentaryzacji odbiorca końcowy może online porównywać kolejne modele, ustawiać przezroczystość czy prowadzić analizy zachodzących zmian. Dzięki temu zawsze można wrócić do stanu sprzed kilku lat i sprawdzić położenie nawet tych elementów, które nie podlegają klasycznemu pomiarowi. Stosując metody fotogrametrii inwentaryzujemy cały obiekt bez wyjątków.


Zapraszamy do oglądania filmu w serwisie youtube.com.

ARCHIWA
2016 2017 2018 2019 2020

KONTAKT

Zachęcamy do przesłania zapytania, przygotujemy dla państwa indywidualną ofertę.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.