Do skanowania terenu i obiektów budowlanych używamy głównie skanera laserowego RIEGL VZ 400I. Ponieważ jest to skaner impulsowy o zasięgu skanowania dochodzącym do jednego kilometra nadaje się on doskonale do skanowania na otwartej przestrzeni. Dzięki rozszczepianiu wiązki lasera (nawet szesnastokrotnym) pozwala na pozyskiwanie danych o terenie nawet w trudnych warunkach - przy dużym zadrzewieniu czy zakrzaczeniu obszaru objętego pomiarem. Szybkość i zasięg pojedynczych skanów pozwala w stosunkowo krótkim czasie inwentaryzować duże obszary. W przypadku zleceń pomiarów obiektów architektonicznych korzystamy również ze skanera fazowego firmy FARO. Jest to urządzenie o nieco innej specyfikacji i sposobie realizowania pomiaru niż skaner RIEGL ale doskonale nadaje się do wszelkich inwentaryzacji budowlanych.

Klientom którzy potrafia pracować na chmurach punktów proponujemy rozwiązanie polegające na dostarczeniu wstępnie oczyszczonej chmury do dalszych opracowań. Potrafimy każdą chmurę osadzić w geodezyjnym układzie współrzędnych na właściwej rzędnej oraz przekazać dane w dowolnym formacie i rozdzielczości. Przygotowujemy chmury punktów zarówno w kolorach RGB odpowiadających rzeczywistym jak i w kolorach odzwierciedlających parametry odbicia (co w wielu przypadkach jest wystarczające a znacząco obniża koszt pozyskania danych). Często zamówienie surowej chmury punktów jest bardzo korzystnym rozwiązaniem pod kątem finansowym. Nasze skanery są bardzo szybkie dzięki czemu zebranie nawet dużej ilości danych nie musi wiązać się ze znacznymi kosztami. Zwykle to dalsza obróbka generuje znacznie większe koszta niż samo pozyskanie chmury punktów. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty pozyskania chmur punktów metodą skaningu laserowego.

PROJEKTOWANY BILANS MAS ZIEMNYCH

Obliczenie bilansu planowych robót ziemnych na podsatwie porównania modelu terenu z modelem projektowanych robót ziemnych.

Więcej

INWENTARYZACJA ROBÓT ZIEMNYCH

Pomiar i obliczenie ilości faktycznie wykonanych robót ziemnych.

Więcej

KONTAKT

Zachęcamy do przesłania zapytania, przygotujemy dla państwa indywidualną ofertę.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.